Zgodnie rozporządzeniem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie ramowych planów nauczania w publicznych szkołach i placówkach artystycznych w Szkole Muzycznej I stopnia zajęcia prowadzone są:

• Klasy 1-3  cyklu 6 letniego zajęcia indywidualne z instrumentu głównego: 2 x w tygodniu / 30 min.
  • Klasy 4-6  cyklu 6 letniego zajęcia indywidualne z instrumentu głównego: 2 x w tygodniu / 45 min.
  • Klasy 1-4  cyklu 4 letniego zajęcia indywidualne z instrumentu głównego: 2 x w tygodniu / 45 min.

Zajęcia grupowe

• Klasy 1-3 c6 – Podstawy Rytmiki   1 x w tygodniu / 45 min.
  • Klasy 1-3 c6 – Kształcenie Słuchu 2 x w tygodniu / 45 min.
  • Klasy 4-6 c6 – Kształcenie Słuchu 2 x w tygodniu / 45 min.
  • Klasa 1 c4 – Kształcenie słuchu 2 x w tygodniu / 45 min
  • Klasa 2 – c4 – Kształcenie słuchu 2 x w tygodniu / 45 min. oraz 1 x w tygodniu Audycje muzyczne.
    Dodatkowo od klasy 2 cyklu sześcioletniego w Szkole prowadzone są zajęcia z chóru oraz od klasy 3 fortepianu dodatkowego (dla uczniów grających na innym instrumencie niż fortepian)